Weboldalkészítés árak - monitor pénzzel

A weboldalkészítés árak világában igencsak meglepő és eltérő dolgokkal találkozhatunk:

„Miért olyan drága egy weboldal az egyik szolgáltatónál, és miért kerül fele annyiba egy másiknál?”

„Hogyan lehet, hogy ugyanazért a munkáért különböző helyeken mást és mást mondanak?”

Az árkülönbségek mögött egy rendkívül fontos tényező áll, ami alapjaiban határozza meg a weboldal elkészítésének költségét. Ha ezt nem ismered fel, akkor az olyan, mintha úgy vásárolnál autót, hogy fogalmad sincs, milyen motor hajtja. Ha nem tudod, benzin-, dízel- vagy elektromos motor van-e a járműved motorházteteje alatt, akkor váratlan helyzetekbe kerülhetsz tankolás után, vagy a szervizben.

Hasonlóképpen, ha nem vagy tisztában azzal, hogyan épül fel a weboldalad, hogyan készíti majd el a kivitelező vagy ügynökség, akkor nemcsak az árajánlat kézhezvétele után, de a karbantartás és az üzemeltetés során is meglepetések érhetnek.

Egy weboldal árát három főtényező határozza meg, ebből az egyik, hogy hogyan készül el az adott weboldal.

Ebben a bejegyzésben azt vizsgáljuk meg, miként alakítja a weboldal árát a készítésének módja. Ez egy hosszú téma, ezért e bejegyzés két részes. 

Az első részben, azaz ebben a bejegyzésben bemutatok egy módszert, amely alapján a weboldalakat készítés szempontjából osztályozom. Ha ezt az osztályozást megérted, nemcsak a honlapkészítés árai válnak világossá, de azt is megtudod, milyen kivitelezőt keress a weboldalad elkészítéséhez.

Emeljük fel a motorháztetőt és kezdjük is a vizsgálódást.

Tartalomjegyzék

A weboldalkészítés négy területe

A téves összehasonlítás: sablonok vs. egyedi fejlesztés

Gyakran találkozhatunk olyan blogbejegyzésekkel, amelyek az egyedi fejlesztésű és a sablon weboldalakat vetik össze. Bár ez az összehasonlítás elsőre logikusnak tűnhet, számomra teljesen értelmetlen. Miért?

Azért, mert a sablonok elsősorban a weboldal megjelenését határozzák meg, míg a fejlesztés a készítés módszerére utal. Tekintettel arra, hogy minden weboldalnak megvan a saját különálló elkészítési folyamata és mindegyik rendelkezik egyfajta megjelenéssel – akkor is, ha az már elavult -, így ez a két tulajdonság nem összehasonlítható ebben az értelemben.

Az egyedi fejlesztés és a sablon alapú design nem ugyanazon tengely két végén helyezkedik el. Az egyedi fejlesztés ellentéte nem a sablon alapú weboldal, hanem a weboldalépítő eszközök használatával létrehozott weboldal! 

Az én értelmezésemben a „fejlesztés” szó a kódolással való weboldalkészítést jelenti, míg az „építés” azt a folyamatot takarja, amikor egy weboldalépítővel – azaz kódolás nélkül, ún. no-code megoldásokkal – hozzuk létre a weboldalt.

Másik oldalról pedig a sablon weboldalaknak nem az egyedi fejlesztés az ellentéte, hanem az egyedi tervezésű design, mivel a sablon kifejezés a webdesignra utal.

Így állnak össze tehát a valódi ellentétpárok:

  • egyedi fejlesztés vs. no-code megoldások,
  • sablon webdesign vs. egyedi webdesign

Összehasonlítás két dimenzióban: A weboldalkészítés négy területe

Helyezzük el ezeket az ellentétpárokat egy kétdimenziós koordináta rendszeren! (Ígérem, nem lesz több matek, és ez az ábra is egyszerű lesz. 🙂)

A vízszintes (X) tengely jelölje a készítés módját. Az egyenes bal oldalán az “egyedi fejlesztés”, a jobb oldalán pedig a kódolás nélküli, „no-code megoldások” felirat legyen.

A függőleges (Y) tengely a webdesignra utal, a tengely alján a “sablon”, a tetején pedig az “egyedi” felirat található.

Hogy egyszerűbb legyen elképzelni, íme a grafikon ábrája:

Weboldalkészítés árak négy csoportja

Ez a grafikon így négy részre osztja a teret, felfedve azt a négy alapvető csoportot, amelyek alapján a weboldalakat készítés szempontjából osztályozom.

A négy terület a következő:

  1. Egyedi fejlesztés, egyedi webdesign: Itt a weboldal minden egyes eleme, a funkcionalitástól a designig, egyedileg, „nulláról” épül fel, kódolással.
  2. Egyedi fejlesztés, sablon webdesign: Az oldal funkcionális elemei egyedileg fejlesztettek, tehát kódolással készültek, de a designhoz előre elkészített sablont alkalmaznak.
  3. No-Code megoldás, egyedi webdesign: A webdesignt egyedileg az ügyfél igényei alapján tervezik, a weboldalt pedig valamilyen oldalépítő szoftver segítségével hozzák létre. (Mi ezen a területen mozgunk otthonosan.)
  4. No-Code megoldás, sablon webdesign: Oldalépítő szoftverekkel alkotott sablonos megjelenésű weboldal tartalmát szabják személyre az ügyfél igényei szerint.

Ez a négy kategória sokkal átfogóbb képet ad a honlapkészítés valóságáról, mint az egyszerű, egydimenziós összehasonlítások. Persze a helyzet ennél árnyaltabb, de ezzel a csoportosítással már sokkal közelebb juthatunk a weboldalkészítés árazása mögött rejlő okok megértéséhez.

A legfontosabb tényező tehát a weboldalkészítés árakban, hogy a készítendő weboldal a grafikon melyik területén helyezkedik el.

Ahhoz, hogy az egyes csoportokba tartozó weboldalak árazását megértsük, az alábbi ellentétpárok alaposabb vizsgálatára van szükség, melyet a következő fejezetekben meg is teszünk.

  • (A) egyedi fejlesztés,
  • (B) no-code megoldások,
  • (C) egyedi webdesign, és
  • (D) sablon webdesign

(A) Készítés módja: Egyedi fejlesztés

Ha visszautaznánk az időben a 2000-es évek elejére, közepére, amikor a weboldalkészítés még gyerekcipőben járt, az egyedi fejlesztés volt az alap. A weboldalakat HTML és CSS használatával hozták létre. Az interakciók kezeléséhez JavaScriptet használtak, míg a komplexebb adatfeldolgozáshoz a PHP nyelv volt a legmeghatározóbb.

Én 2007-ben kezdtem weboldalakat készíteni, a legelső, élesített weboldalam 2008-ban került fel az internetre, amelyet puszta HTML és CSS használatával készítettem. Így nézett ki:

Első weboldalam
Első, éles weboldalam 2008-ból

Máig igen népszerű ez a módszer, hogy a weboldal minden elemét kódolással hozzák létre, hiszen számos előnye van. A korábbi időkkel ellentétben ma már számtalan keretrendszer, technológia és programozási nyelv áll a webfejlesztők rendelkezésére a webalkalmazások és weboldalak létrehozásához, de a HTML és CSS ismerete még mindig alaptudásnak számít a szakmában.

Kik készítenek weboldalt egyedi fejlesztéssel?

Röviden: a webfejlesztők. Ezt a fogalmat azért tisztáznunk kell. Webfejlesztőnek azokat a személyeket nevezem, akik valódi fejlesztői tudással, azaz programozási ismeretekkel rendelkeznek, és a weboldalkészítéshez kódolást alkalmaznak. Aki nem ért a kódoláshoz, nem nevezhető jogosan webfejlesztőnek!

Webfejlesztéssel szabadúszók, kisebb-nagyobb csapatok, cégek egyaránt foglalkoznak, viszont nem ajánlom, hogy weboldalad egyedi fejlesztésére szabadúszót alkalmazz. Kétségkívül vannak jó szabadúszók,akik kiváló minőségű munkát végeznek, de ha valami történik a webfejlesztővel, ott maradhatsz a weboldallal úgy, hogy nem férsz hozzá.

Az egyedi fejlesztés előnyei

A módszer legnagyobb előnye, ahogy a neve is sugallja, a teljes szabadság. Semmilyen technikai korlát nem szab határt az elképzeléseknek, gyakorlatilag minden ötlet megvalósítható.

Egy másik fontos előny, hogy az egyedi fejlesztéssel készült weboldalak általában magasabb minőségi színvonalat képviselnek, és így gyakran jobb teljesítményt nyújtanak, mint a No-Code megoldások. Bár ez az állítás nem mindig igaz, mert a teljesítmény nagyban függ a webfejlesztők szakmai tudásától is.

Végül, az egyedi fejlesztésű oldalaknál kisebb a feltörések kockázata, kevesebb karbantartást igényelnek, így az üzemeltetési költségek is alacsonyabbak lehetnek.

Az egyedi fejlesztés hátrányai

Weboldalt egyedi kódolással készíteni a legkomplexebb módszer. Magas szintű szakértelemre és programozási ismeretekre van szükség. Minden funkciót és design elemet egyedileg kell létrehozni, ezért az elkészítés időigényes, amiből következik, hogy rendkívül költséges.

Azzal is tisztában kell lenni, hogy az ilyen jellegű weboldalak módosítását, fejlesztését más webfejlesztők ritkán vállalják át, ezért ha egyedi fejlesztésű weboldalban gondolkodsz, érdemes hosszú távon elérhető, megbízható céget vagy ügynökséget választanod. Az ügynökségeknek és fejlesztő cégeknek viszont magasabbak a működési költségeik, ami azt jelenti, hogy az egyedi fejlesztésű weboldalak költségei tovább emelkednek.

Összefoglalva, ez a megoldás inkább nagyvállalatoknak és olyan szervezeteknek ajánlott, akiknek speciális igényeik vannak, és hajlandóak nagyobb beruházást eszközölni a weboldalukba.

(B) Készítés módja: No-Code megoldások

A weboldalkészítés forradalma a no-code oldalépítő megoldásokkal jött el, amelyek segítségével programozói és webfejlesztői tudás nélkül is létrehozhatunk weboldalakat.

Bár a tartalomkezelő rendszerek – mint például a WordPress – is e célból jöttek létre, az igazi áttörést a 2010-es évek után a vizuális szerkesztőkkel ellátott eszközök hozták meg, amelyek napjainkban élik igazán virágzásukat. A felhasználó csak eldönti, melyik elemet, például képet vagy szöveget, hová szeretné tenni, a szoftver pedig automatikusan legenerálja a szükséges kódot a háttérben.

Ilyen önálló weboldalkészítő szoftver például a WIX, Webflow, Framer, de a WordPresshez is készültek oldalépítő bővítmények, mint az Avada, Divi, Elementor, Bricks Builder, amelyek népszerűsége folyamatosan növekszik.

Ezeknek a szoftvereknek a használata sokkal egyszerűbb, mint a klasszikus webfejlesztés, hiszen nincs szükséges mély szaktudásra – a felhasználónak csak a szoftvert kell megtanulnia. A JavaScript és a PHP tudás teljesen kiváltható, a HTML-t és CSS-t is „elegendő” felszínesen ismerni.

A No-Code megoldások ideálisak a kisvállalkozásoknak, a startupoknak, vagy azoknak, akiknek gyorsan és/vagy költséghatékonyan van szükségük weboldalra.

Kik készítenek weboldalt oldalépítőkkel?

Az oldalépítők egyik legnagyobb előnye egyben a legnagyobb hátránya is, hogy bárki képes velük weboldalt létrehozni néhány óra tanulás után. Akik viszont ezt profi szintre fejlesztették, és ebből élnek, őket nevezzük sitebuildereknek. Sajnos ennek a szónak nincs jó magyar megfelelője, talán weboldalépítőknek hívhatjuk őket.

Fontos különbséget tenni a webfejlesztők és a weboldalépítő szakemberek között. Míg az előbbiek a kódolás művészetével hozzák létre a weboldalakat, addig az utóbbiak a no-code szoftvereket használják ugyanerre.

Weboldalépítéssel megbízhatunk szabadúszót, kisebb-nagyobb csapatot, ügynökséget. Itt már bátran kérhetünk fel szabadúszót is, hiszen az oldalépítőkkel készített weboldalakat könnyedén át tudja venni más, ha szükséges.

A no-code oldalépítők előnyei

Az oldalépítők használatának több előnye is van, amelyek ellensúlyozzák az egyedi fejlesztésű weboldalak hátrányait. Sokkal gyorsabban lehet velük weboldalakat készíteni, kevesebb szaktudás szükséges, és ezáltal jelentősen olcsóbban juthatunk hozzá ilyen típusú weboldalakhoz.

Sok, fejlesztői tudással rendelkező szakember és webfejlesztő cég is áttért ezekre az eszközökre, elsősorban azért, mert gyorsítják a munkafolyamatokat és egyszerűsítik a weboldalkészítést.

A megfelelő no-code eszköz alkalmazásával, szakértői tudással, olyan weboldalak is készíthetők, amelyek minősége az egyedi fejlesztésűekével vetekszik, sőt, akár még felülmúlhatja is azokat.

A no-code oldalépítők hátrányai

Először is, az oldalépítő szoftverek és bővítmények általában havi vagy éves díj ellenében működnek, így számolnunk kell azzal, hogy az ilyen típusú weboldalnak üzemeltetési költségei lesznek.

Az oldalépítő eszközök többsége nem optimális minőségű kódot generál, ennek következtében az elkészült weboldal teljesítménye elmaradhat az egyedi fejlesztésű weboldalaktól.

Egy másik hátrány, hogy a No-Code megoldások korlátozottak a funkcionalitás szempontjából, így nem minden elképzelés valósítható meg általuk, azonban weboldalaknál az esetek 80-90%-ban erre nincs is szükség.

A legnagyobb hátránya viszont ezen eszközöknek, hogy mivel az alapok elsajátítása viszonylag könnyű, sokan kezdenek el weboldalkészítést vállalni minimális szakmai tudással, ami számtalan rossz minőségű weboldal létrejöttét eredményezheti. Ezért mindig nézzük meg, kire bízzuk a weboldalkészítést, és győződjünk meg róla, hogy kellőképpen ért-e a webdesignhoz.

WordPress: no-code vagy egyedi fejlesztés?

Felmerülhet a kérdés, hova tartoznak a WordPress-szel készült weboldalak?

A WordPress-t és a hasonló tartalomkezelő rendszereket (CMS) eredetileg no-code megoldásként hozták létre, de a nyílt forráskódú struktúra lehetővé teszi a kódolással történő módosítását és a benne történő fejlesztéseket. Így vannak olyan fejlesztők, akik a WordPress-t keretrendszerként használják, és továbbra is egyedi fejlesztéssel rakják össze az egyes aloldalakat WordPressen belül. Azonban a tapasztalat és a trend azt mutatja, hogy a WordPress oldalak többségében már oldalépítő bővítmény működik.

(C) Webdesign: Egyedi megjelenés

Az egyedi webdesign fogalma alatt olyan honlapokat értünk, amelyek kinézetét és szerkezetét egy tapasztalt webdesigner tervezi meg, kiemelt figyelemmel a vállalkozás sajátosságaira, céljaira és a célközönség elvárásaira. Ez a folyamat nem csak a színek és formák megválasztását jelenti, hanem a felhasználói élmény (user experience, UX) és a felhasználói felület (user interface, UI) tervezését is.

Az igényes webdesign versenyelőnyt jelent. Ez egy olyan erőteljes eszköz, amely nemcsak az esztétikus megjelenésért felel, hanem segíti a márka pozitív megítélését, valamint közvetlenül hozzájárul a vállalkozás bevételeinek növekedéséhez is.

Az egyedi webdesign előnyei

Egyediség: A mai korban, amikor a weboldalak száma elképesztő méreteket ölt, és az online térben zajló verseny egyre fokozódik, kulcsfontosságúvá válik, hogy egy vállalkozás egyedi és megjegyezhető legyen. Az egyedi webdesign segít ebben.

Személyre szabottság: Egy jó webdesigner figyelembe veszi a vállalkozás jellegét, céljait és a célközönség igényeit, így egy olyan oldalt tervez, amely tökéletesen illeszkedik a vállalkozáshoz.

Jobb felhasználói élmény: A jó webdesigner a felhasználói élményre is nagy hangsúlyt fektet. Egy jól megtervezett oldal könnyen átlátható, intuitív és hatékonyan irányítja a látogatókat a konverziós cél felé.

Építi a márkát: Az egyedi webdesign kommunikálja a márka üzenetét és értékeit az ügyfelek felé. Ha a logó, a színek, a tipográfia és a képek összhangban állnak a márka értékeivel és stílusával, akkor ezzel egységes arculatot alkotnak.

És ez csak néhány a sok előny közül. Az igényes, egyedi webdesign előnyeiről, többek között arról, hogy segít a bevétel növelésében, egy teljes bejegyzést írtam, melyet itt érhetsz el.

Az egyedi webdesign hátrányai

Nagyobb költség: Az egyedi design gyakran drágább, mint a standard sablonok használata, mivel a tervezési folyamat összetett és szakértelmet igényel. Ez a befektetés azonban hosszú távon megtérülhet, ha a weboldal növeli a márka ismertségét, javítja a felhasználói élményt és növeli a konverziós rátákat. Az egyedi webdesign költsége tehát a befektetés és a várható hozam közötti egyensúly kérdése.

Időigényes: Míg egy előre készített sablon gyorsan felhasználható, az egyedi tervezésű weboldal létrehozása gyakran hosszabb időt vesz igénybe, hiszen a tervezési folyamat minden részletének kidolgozása, a visszajelzések beépítése és a végső tervezési döntések meghozatala több időt igényel.

Kinek ajánlott az egyedi webdesign?

Az egyedi webdesign elsősorban azoknak ajánlott, akik számára fontos vállalkozásuk márkája, a megjelenése, és ki szeretnének emelkedni a versenytársak közül.

(D) Webdesign: Sablon megjelenés

A weboldal sablonok előre elkészített design minták, amelyek lehetővé teszik, hogy gyorsan és egyszerűen hozzanak létre professzionális megjelenésű weboldalakat. Ezek a sablonok különböző elrendezéseket, színsémákat, betűtípusokat és design elemeket kínálnak, melyeket személyre szabhatók a saját igényeknek megfelelően.

Az előre megtervezett sablonok esztétikusak és könnyen használhatóak, és gyakran professzionális designerek által lettek megtervezve, így a végeredmény esztétikailag is kellemes.

Sablon megjelenés előnyei

Idő- és költséghatékonyság: A sablonok használata jelentős időt és pénzt takaríthat meg, hiszen nem szükséges webdesignert fogadni a weboldal megjelenésének megtervezéséhez.

Széles választék: A piacon számos sablon érhető el, így valószínűleg található olyan design, amely leginkább megfelel a vállalkozás márkájának és üzleti céljainak.

A sablonok ideálisak kezdők számára vagy azoknak, akiknek gyorsan és olcsón szükségük van egy működő weboldalra.

Sablon megjelenés hátrányai

Az egyik legnagyobb hátrány, ami a magyar piacon gyakran előforduló probléma, hogy sok weboldalkészítő ügynökség és szolgáltató titkolja, hogy sablon alapú megoldásokat használ. Ez azt jelenti, hogy a potenciális ügyfelek gyakran nem is tudják, hogy a szolgáltató sablonokat használ, és csak az árképzésből vagy direkt rákérdezéssel derülhet ki ez a tény. Keress rá nyugodtan a „sablon alapú weboldalkészítés„-re a Google-ben. Nem fogsz olyan hirdetést látni, aki ezzel a megoldással „büszkélkedne”.

A sablon megjelenés további hátrányai:

Egyediség hiánya: A sablonokat bárki megvásárolhatja, így előfordulhat, hogy azonos design jelenik meg más oldalakon, akár még a versenytársainknál is.

Márkaidentitás kifejezésének nehézsége: A sablonokat gyakran nehéz a márkánk arculatához igazítani. Valójában a sablonok elsődleges célja nem is ez, hanem hogy egy általánosan igényes megjelenést biztosítsanak a weboldalnak.

Problémák a tartalomcserénél: Amikor lecseréljük a sablon eredeti képeit és tartalmát saját tartalmunkra, a végeredmény gyakran nem adja ugyanazt a hatást, mint az eredeti sablon, így a végeredmény lehet, mégsem lesz annyira igényes.

Korlátozott lehetőségek: Ha olyan elemre, blokkra van szükség, amit a sablon nem kínál, akkor az önálló, megfelelő minőségű blokk elkészítése nehézkes lehet webdesigner nélkül.

Frissítési kockázatok: No-Code megoldásokhoz készülő sablonok esetében előfordulhat, hogy a sablon nem kap további frissítéseket, így kompatibilitási problémák léphetnek fel a No-Code eszköz frissítése után.

Kinek ajánlott a sablon használata?

A webdesign sablonok ideálisak lehetnek kisebb, kezdő vállalkozások, bloggerek vagy személyes weboldalak számára, akik gyorsan és költséghatékonyan szeretnének létrehozni egy igényes megjelenésű weboldalt. Ugyanakkor, ha a márka egyedi identitása és a teljes kreatív szabadság a prioritás, akkor érdemes egyedi design megoldást választani.

(+1) Webdesign: Se nem sablon, se nem egyedi

A webdesign létrehozásában létezik egy köztes megoldás, amelyet nem nevezhetünk sablonnak, de egyedi designnak sem.

Ebben az esetben a weboldalkészítő saját kreativitását ötvözi a különböző sablonokból nyert inspirációval. Ezt úgy éri el, hogy válogat a projekt szempontjából releváns sablonok közül, és összegyűjti a számára hasznos blokkokat. A kiválasztott sablonokat nem másolja le szó szerint – bár sajnos előfordulhatnak ilyen esetek is – hanem inkább inspirációs alapként használja, majd a weboldalépítő eszközök segítségével elkészíti a sablonhoz hasonló, de attól némileg eltérő weboldalt. 

Fontos megjegyezni, hogy ez a megoldás csak akkor hoz esztétikus eredményt, ha vagy webdesigner vagy webdesigneri képességekkel rendelkező sitebuilder készíti a weboldalt. Mivel azonban a webdesignerek inkább egyedi webdesignokat szeretnek tervezni, a tapasztalat azt mutatja, hogy az így készült oldalak ritkán emelkednek ki megjelenésben, sőt, jó, ha egy átlagos színvonalat tudnak képviselni.

Márkaépítés szempontjából ez a megoldás sem javasolt.

Áttekintés: egyedi fejlesztés vs. no-code megoldások

(A) Egyedi fejlesztés
(B) No-Code megoldás
Elkészítési költség:
magas
alacsony
Üzemeltetési költség:
nincs, vagy alacsony
van, mértéke változó
Elkészítés ideje:
lassú, időigényes
gyors
Szakértelem:
magas szintű programozói ismereteket igényel
weboldalépítő platform ismeretét és alapvető HTML, CSS tudást igényel
Teljesítmény (weboldal gyorsasága):
általában gyorsabb, de függ a webfejlesztő szakmai képességétől
általában lassabb, de függ a sitebuilder szakmai képességétől
Egyedi funkciók:
megvalósítható
korlátozottan megvalósítható
Fejlesztőhöz való kötöttség:
van
nincs

Áttekintés: sablon megjelenés vs. egyedi megjelenés

(C) Egyedi megjelenés
(D) Sablon megjelenés
Egyediség:
nagyfokú egyediség és személyre szabottság
korlátozott egyediség, mivel többen használják
Márkaidentitás:
teljes mértékben tükrözi a márkaidentitást
nehéz a márkaidentitást pontosan kifejezni
Tartalomcsere:
professzionális és esztétikus marad
gyakran nem adja ugyanazt a hatást
Bővíthetőség:
korlátok nélküli bővíthetőség
korlátozott lehetőségek
Költség:
magasabb költség
költséghatékony megoldás
Időigény:
hosszabb időt vesz igénybe
gyors és időhatékony
Kinek ajánlott:
cégeknek, vagy akiknek fontos a márkájuk
kisebb vagy kezdő vállalkozásoknak, akiknek nem fontos a márka

Mennyibe kerül egy weboldal? Először válassz két összetevőt!

Kicsit hosszúra sikerült az egyes összetevők bemutatása, de most, hogy megismerted mind a négyet, már csak annyi a dolgod, hogy válassz közülük kettőt.

Melyik készítési módszerre teszed le a voksod? Egyedi fejlesztés vagy no-code megoldások használata?

Hogyan készüljön a webdesign? Egyedi megjelenésre van szükséged, vagy megelégszel a sablon megoldásokkal?

Ha sikerült választanod, akkor meg is van, hogy melyik csoportba került a készítendő weboldal, ami meghatározza az árfekvését.

A négy csoportról a bejegyzés elején volt, melyek az alábbiak lehetnek:

  1. egyedi fejlesztés, egyedi webdesign
  2. egyedi fejlesztés, sablon webdesign
  3. no-code megoldás, egyedi webdesign
  4. no-code megoldás, sablon webdesign

Az egyes csoportok árfekvése növekvő sorrendben

  • No-Code megoldás, sablon webdesign csoport: Ez a legolcsóbb megoldás, ahol az árfekvés körülbelül 100.000 és 300.000 forint között mozog.
  • Egyedi fejlesztés, sablon webdesign csoport: Ennek árfekvése valamivel magasabb, körülbelül 200.000 és 600.000 forint között található.
  • No-Code megoldás, egyedi webdesign csoport: Az árfekvés itt már jelentősen magasabb, körülbelül 500.000 forinttól egészen 1.500.000 forintig, vagy akár még afelett.
  • Egyedi fejlesztés, egyedi webdesign csoport: Ez a legdrágább megoldás, ahol az árak kb. 600.000 forintról indulnak és a komplexitástól függően akár több millió forintig is emelkedhetnek.

Fontos megemlíteni, hogy ezek az árak elsősorban szabadúszókra és kisebb ügynökségekre érvényesek. A közepes és nagyobb ügynökségek általában magasabb óradíjjal dolgoznak, emiatt az ő esetükben ezekre az árakra minimum 1,5-2x szorzót kell alkalmazni.

Mi a 3. csoportban, azaz a „No-Code megoldás, egyedi webdesign” területén mozgunk, így ha egyedi megjelenést szeretnél a weboldaladnak, akkor a honlap teljes ára kb. 500.000 Ft-tól indul. Ha ennél kisebb a büdzséd, akkor a kompromisszumos megoldással, azaz általunk tervezett sablonok alapján készített webdesignnal tudjuk felépíteni a weboldalad.

Na de vajon mitől függ, hogy pontosan mennyi lesz a végső ár?

Erről már e bejegyzés folytatásában lesz szó. 

Következő lépés

Ha még mindig nem tudod, hogyan készüljön el a weboldalad, jelentkezz egy ingyenes, kötelezettségmentes beszélgetésre, átbeszéljük az igényeidet, és közösen meghatározzuk, melyik számodra a legjobb megoldás.

Ha pedig úgy döntesz, hogy No-Code megoldással, egyedi webdesignra van szükséged, akkor is keress minket bátran, hiszen ezeket a weboldalakat is pont így készítettük.

Kitekintés: A jövő építési módszere

Említettem, hogy a weboldalkészítés forradalma a no-code megoldásokkal jött el, de az a helyzet, hogy jelenleg éppen egy újabb forradalmi változás küszöbén állunk!

A kétdimenziós grafikonunkat hamarosan ki kell egészíteni egy harmadik (Z) tengellyel, ami merőleges lesz az eddigiekre és így egy háromdimenziós koordinátarendszerré alakul át.

Ez a harmadik tengely azt fogja jelölni, hogy ki, vagy mi készíti az oldalt. Az egyik végén az “ember” felirat, a másikon a “mesterséges intelligencia” található.

Igen, ez a világ már itt van …

Kecskés Imre
A bejegyzés szerzője

Szia! Kecskés Imre vagyok, a CWD Studio egyik alapítója és sitebuildere. A digitális térben alkotom már több mint 15 éve. Korábban szoftvereket fejlesztettem, jelenleg pedig igényes, vonzó megjelenésű weboldalak készítésével foglalkozom.  Itt veheted fel velem a kapcsolatot.

Gyakran ismételt kérdések

A weboldalkészítés árát alapvetően az határozza meg, hogy a készítendő weboldal melyik területen helyezkedik el a weboldalkészítés négy fő területén:

  1. egyedi fejlesztés – egyedi webdesign,
  2. egyedi fejlesztés – sablon webdesign,
  3. no-code megoldás – egyedi webdesign, 
  4. no-code megoldás – sablon webdesign

Mi a 3. csoportban, azaz a „No-Code megoldás, egyedi webdesign” területén mozgunk. A designt egyedileg a megrendelő igényei alapján, a cég stílusához igazodva tervezzük meg, a weboldalt pedig oldalépítő eszközök segítségével keltjük életre.

A No-Code megoldások gyorsabban és egyszerűbben teszik lehetővé a weboldalak elkészítését. Emiatt a költségek is jelentősen alacsonyabbak lehetnek, mint az egyedi fejlesztésű weboldalak esetében. Továbbá, megfelelő eszköz és szakértői tudás alkalmazásával, a No-Code megoldásokkal készült weboldalak minősége is vetekedhet az egyedi fejlesztésűekével.

Egyediség, személyre szabottság, jobb felhasználói élmény, a márka építése csak néhány a sok előny közül, amit az egyedi webdesign nyújt.

Ha egyedi megjelenést szeretnél a weboldaladnak, akkor a honlap teljes ára 400.000 Ft-tól indul. Ha ennél kisebb a büdzséd, akkor a kompromisszumos megoldással, azaz sablonok alapján készített webdesignnal tudjuk felépíteni a weboldalad.